Envanter Yönetimi

picture

Envanter Yönetimi

Envanter Yönetimi

ENVANTER YÖNETİMİ

NETXSIGHT NetXSight gerek ağa bağlı gerek tek başına çalışan donanım ve yazılımların envanterini çıkartmanızı ve izlemenizi sağlar NetXSight yazılım lisans uyguluğunu kontrol etmenizi, doğru donanım envanteri oluşturmanızı ve sürdürmenizi, işletim sistemi/donanım/yazılım analizi yapmanızı, kullanıcılar tarafından dosyaların kötüye kullanımını saptamanızı veya BT yardım masasına sistem verileri sunmanızı sağlar.

Kurum ve Kuruluşların kendi ağlarında yasal yazılım kullanmaları hem kanuni hem de destek bakım güncelleye hizmetleri gibi hizmetlerden faydalanabilmeleri için gereklidir. NetXSight Envanter Yönetim Yazılımı otomatik lisansların takibi ve güncel bilgilerin sağlanması, donanım ve yazılımı denetimini sağlamaktadır.

Bununla birlikte BT departmanlarına PClerde hangi yazılımların yüklü olduğunu ve nasıl kullanıldığını ayrıntılarıyla açıklayan envanter ölçüm ve raporlama olanakları sunar.

Lisans Yönetimi hem doğru sayıda lisans temini hem de lisansız yazılımı engellemede size yardımcı olacak çözümleri içerir. Fazla lisans gereksiz maliyetler, ayrıca cracklenmiş ya da hacklanmiş yazılımlar hem kanuni problemler doğurur hem de bulaştırdıkları virüs, solucan gibi zararlı yazılımlarla sisteme çok büyük zararlar verirler. NetXSight Envanter Yönetim Yazılımı bu zararları önlemek ve yazılım ve donanım envanterini yönetmek üzere tasarlanmıştır. Ayrıca donanım envanteri üzerinde de yukarıdaki raporlama ve yönetim esnekliğini sağlar Değişim Yönetimi
Sistemdeki kurulu düzenin değişimini takip etmek ve bunu kontrollü yapmak hem yönetimi sağlamak hem de maliyetleri aşağı çekmek için gereklidir. Sisteminizde kurulan yazılımlar, kaldırılan yazılımlar, kurulan yamalar, yükseltilen yazılımlar nelerdir ve bunların raporlanması size değişim takibi açısından büyük kolaylık sağlar.

Değişiklikleri takip örnekleri şunlardır:
• Program kurma veya kaldırma
• Yama kurma kaldırma
• Hizmet paketi düzeyinde değişiklikler
• Disk alanı gerekli asgari seviyenin altında mı değil mi takibi vb..
Genel Özellikleri:
1-Yazılım envanterini raporlayabilir.
2-Donanım envanterini raporlayabilir.
3-Raporlar Excel, HTML ve text dosya olarak alınabilir.
4-Yazılım kullanım oranları (Software Meetering)
5-Değişim Takibi
6-Zararlı dosyaların raporlanması ve silinmesi
7-Yüklü yazılımların tehdit durumları (Software Risk Map)
8-Lisans takibi takibi
9-Envater listesinin finasal takibi
10-İnternet üzerinden uç noktaların yönetimi (Site Management)
11-Domain ve Workgroup ortamında çalışabilme
12-Geçmiş envanter listeleri ile karşılaştırma yapabilme

SView

SView yazılımı, ağdaki bilgisayarlara yeni bir ajan kurmadan yönetim yapabilmektedir
Networkdeki bütün makinelerdeki yazılım ve donanım envanteri html yada pdf olarak hazır gelen şablonlar ile isin istediğiniz zamanlara ayarlanarak alınabilir. Örneğin mesai bitiminde 5-10 farklı rapor için ayarlayıp bırakabilirsiniz siz sabah mesaiye başlayınca raporlarınızda hazır olmuş olacakdır. Ayrıca her türlü filtreleme de yapabilirsiniz.
SView yazılımı, ağdaki bilgisayarda aktif haldeki bütün programları takip etmektedir.
SView yazılımı, ağdaki bilgisayarlarda aktif halde olmayan bütün programları uzak'tan çalıştıra bilmektedir.
SView yazılımı, ağdaki bilgisayarlarda aktif haldeki bütün programları kapata bilmektedir
Örneğin : "192.168.10.0/24 networkundeki bilgisayarların mesai bitiminde kapatılması, yada 192.168.10.0/24 netwrokündeki illegal yada çalışması programların tamamının bir tuş ile kapatılması"
SView yazılımı uzaktan erişim özelliği, sistem yöneticileri ve bilgi işlem sorumlularına bilgisayarların başına gitmeden birçok problemi çözümleme ve kullanıcılara destek verme imkanı tanır. Ağdaki tüm bilgisayarlar sunucu yazılımı ekranında görüntülenmektedir. Sunucu yazılımı üzeriden, bilgisayarlara ayrı ayrı yada ortak yetkilere tanımlana bilmekte, bilgisayar kullanıcılarına uzaktan destek verilmekte ve program güncellemeleri yapıla bilmektedir.
Bu özellik sayesinde ağdaki tüm kullanıcılar birbirleriyle ve yönetici ile yazılı olarak mesajlaşabilmektedir. Bu sayede çalışanlar arasındaki telefon trafiği azaltılmakta ve bir duyurunun aynı anda birçok kişiye yapılması sağlanmaktadır.
LAN / WAN / Internet üzerinden istemci veya izleyici yüklü tüm bilgisayarlara ayni ara yüzden erişilebilmektedir.

Envanter Yönetimi
Envanter Yönetimi